صنایع غذایی رُزبُن > تازه چه خبر ؟ > مشکلات فعالان تولید محصولات کنجدی در اردکان حل شود

مشکلات فعالان تولید محصولات کنجدی در اردکان حل شود

date

27 روز پیش

یزد – ایرنا – نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی با طرح این پرسش که چرا باید مشکلات فعالان بخش محصولات کنجدی هر دفعه مورد مطالبه باشد و دستگاه‌های مربوطه غفلت کنند، رسیدگی به مشکلات این بخش را خواستار شد.

محمدرضا دشتی اردکانی، نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی

به گزارش ایرنا محمدرضا دشتی اردکانی روز جمعه در نشست بررسی مشکلات ناشی از پساب واحدهای فرآورده کنجدی اردکان افزود: نباید اجازه دهیم در آستانه ماه مبارک رمضان، مشکلات و تنگناها باعث شود تا فعالیت واحدهای فعال در عرصه فرآورده‌های کنجدی که مورد استفاده گسترده در شهرستان است مورد خدشه و اشکال واقع شود.

وی اضافه کرد: متأسفانه شاهد هستیم که در این زمینه فقط جلسات و نشست‌هایی برگزار می‌شود ولی نهایتاً مشکل مربوطه مرتفع نشده است.

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: از طرفی به کارگاه‌های حلوا ارده و صنایع کنجدی فشار آورده می‌شود که حتماً محصول به یک قیمت خاص فروخته شود و از طرفی مشکلاتی نظیر مالیات ارزش افزوده، پساب، بیمه، مسائل مالیاتی که موجب فشار و ضربه جدی بر این بخش است؛ رفع نمی‌شود که اداره صمت باید ورود جدی پیدا کند.

پیشنهاد برای مطالعه بیشتر : کنجد یا شیر؛ کدام بیشتر کلسیم دارند؟

دشتی اردکانی با بیان اینکه با پشت میزنشینی مشکل مردم حل نخواهد شد اظهار داشت: محصولات غذایی دارای استاندارهای خاصی می‌باشد و به‌صورت مستقیم با سلامت مردم مرتبط است و این امر جزو اولویت‌ها است.

وی گفت: مسوولان مربوطه علاوه بر اینکه باید درد دل فعالین عزیز کنجدی را بشنوند؛ راه حل عینی و صحیح به ما ارائه دهند تا از مراجع بالاتر پیگیری صورت گیرد.

نماینده مردم  اردکان در مجلس اظهار داشت: متاسفانه در شهرستان اردکان که باید به عنوان پایتخت فرآورده‌های کنجدی کشور مطرح باشد؛ هیچ گونه امکاناتی در اختیار بخش خصوصی قرار نمی‌گیرد.

نشست بررسی مسائل و مشکلات ناشی از پساب واحدهای فرآورده کنجدی با حضور نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان، مسوولان شهرستانی و دست‌اندرکاران واحدهای فرآورده کنجدی در محل سالن شهید حنیف فرمانداری برگزار شد.

شهرستان ۱۱۸ هزار نفری اردکان که مرکز آن در ۶۰ کیلومتری شمال غربی شهر یزد قرار دارد، متشکل از شهرهای عقدا، خرانق، احمدآباد و اردکان است.

منبع : خبرگزاری جمهوری اسلامی ( ایرنا )